Käsitööhuvi ei rauge, mõned osalejatest ootavad juba järgmist seminari

Ilm on üritanud jätkuvalt meie üritust saboteerida. Ekskursioonipäeva (14.07) hommik oli veidi vihmane, aga ega sõit seepärast katki jäänud. Päeva teiseks pooleks suutsime päikese siiski välja meelitada. Kahel järgmisel päeval alustasime oma töötubadega küll muinasmaja juures, aga lõpuks pidime siiski alla vanduma ning tööd rahvamajas jätkama .

Sel suvel on blogi kirjutamine kuidagi eriti keeruline. Seminaril osalejad on usinad ja nende nobedate näppude all valmib üks ese teise järel ja tööpev ei taha kuidagi lõppeda. Päevakava näeb ette, et peale õhtusööki on meil vaba aeg, mil voli puhata, mängida ja niisama meelt lahutada, st teha kõike, mida hing ihkab. Ka meie seminaril osalejad teevad peale õhtusööki seda, mida ise tahavad ... nokitsevad poolelijäänud asjade kallal. See tähendab aga seda, et saaksingi iga päev vaid raporteerida, et töötubades käib usin tegustemine ja õhtul jätkatakse vaatamata sellele, et juhendajad on oma töö ametlikult lõpetanud. Kuna nad aga päeval on tõhusat tööd teinud, saadakse poolelijäänud tööde lõpetamisega ka iseseisvalt üsna kenasti hakkama. Osad lastest on endale aga juba järgmisekski aastaks koha broneerinud. Tundub, et neile siin Rõuges meeldib :)

Mõned osalejatest on ka muinasmajas ööbimise järgi proovinud. Paar neist isegi mitmel ööl järjest. Aga ega see suvisel ajal lakas magamisest oluliselt ei erine - värske õhj ja heinad külje all. Ainsaks erinevuseks on kerge suitsulõhn, mis talvistest elanikest maha jäänud. Muinasmajas ööbimisest on loomulikult huvitatud ka meie kõige pisemad, aga nendeni jõuab järg siiki alles mõne aasta pärast

Eelmine
Natuke vihma, rohkem päikest ja hästi palju käsitööd
Järgmine
2013. aastal Rõuge muinasmajas